Faaliyet Alanlarımız

Alüminyum Yüzey İşlemler

Alüminyum Yüzey İşlemler
Başlık

Alüminyum ekstrüzyon teknolojisi devamında yüzey işlem gelir. Bizden uygulama alanınıza göre talep edeceğiniz yüzeyi size sağlıyoruz.

Bu taleplere cevabımızı kurduğumuz iki tesisle veriyoruz.

Eloksal kaplama tesisi
Elektrostatik toz boya tesisi

Eloksal Kaplama

Eloksal kaplama alüminyumun dekoratif amaçlı tercih edilen bir malzeme olmasından dolayı uygulanan bir prosestir. Bu dekoratif görüntü alüminyum profil yüzey tabakasında kısa sürede doğal olarak oluşan saydam alüminyum oksit tabakasının kalınlığına elektrokimyasal olarak etki edilmesiyle sağlanır.

Kaplama sonrası profilin her bölgesinde eşit olarak istenen kalınlıkta elde edilen tabaka aynı zamanda alüminyumun yıllarca aşınmadan ve bölgesel olarak korozyona uğramadan kullanılmasına olanak sağlar.

Söylenilmesi gereken bir nokta… Alüminyum yapısı gereği kendiliğinden koruyucu bir oksit tabakası oluşturur. Bu tabaka eloksal kaplama yapılmasa da korozyonu engeller. Eloksal kaplama ile hem bu tabaka kalınlığı optimize edilir hem de dekoratif olarak şık bir görüntü kazandırılır.

BURAK, eloksal kaplama tesisinde sahip olduğu teknoloji ile talepler doğrultusunda mat, parlak ve renkli eloksal tabakaları oluşturarak müşteri ihtiyaçlarını karşılar. Bunun yanında özel olarak eloksal ön yüzey işlem ünitesinde kumlama, grinding, satinaj uygulamaları yaparak ürün gamına alternatif yüzeyleri ekliyoruz. Parlak yüzey uygulamalarında İtalya’nın GMB şirketinin ürettiği yüksek kapasiteli polisaj makinesinin devreye alınması ile yüzde yüz kapasite ve kalite artışına gidilmiştir.

Elektrostatik Toz Boyama

Elektrostatik toz boyama eloksal kaplamaya alternatif olan, uygulaması tamamen farklı bir prosestir. BURAK, bu alanda da ürettiği profillerin yüzey işlemini yaparak müşterilerin taleplerini yerine getirir. Boyanmış alüminyum profillerde hava şartları ve güneşin zararlı ışınlarıyla bozulmaya karşı en fazla dayanım sağlayan polyester esaslı toz boyalar kullanılır.

Söz konusu yüzey olunca eloksal ve boya kalitesi BURAK’ta

QUALANOD ve QUALICOAT sertifikalarının alımına hak kazanılmasıyla kanıtlanmıştır.

Kalite burada kontrol altındadır.